Безоплатна правова допомога

Став батьком через 35 років

Ігор Іванович* все життя мріяв мати велику родину, щоб на вечерю за столом збиралися щонайменше п’ятеро діточок. Але життя так склалося, що у нього з дружиною народилося двоє синів та донька. Однак на початку цього року, під час святкування свого 50 дня народження, односельчанка розказала йому, що ще далекого 1989 року її подруга народила від нього сина Дмитра.

08:30:50 17.07.2023

Юрист відстояв право вдови військовослужбовця на отримання компенсації

Війна з рф зробила Юлія (ім’я змінене з етичних міркувань) вдовою, а двох маленьких дітей сиротами. Її чоловік пішов захищати Батьківщину ще в 2015 році, а через три роки тяжко захворів і був звільнений із ЗСУ. Через хворобу він помер влітку 2018 року. Знайомі підказали Юлії що вона має право на компенсацію у зв’язку зі смертю чоловіка. Вона написала заяву до обласного центру комплектування та соціальної підтримки, але у вересні 2021 року отримала відмову.

13:50:53 26.06.2023

Що робити, якщо не згодні з висновком військово-лікарської комісії (ВЛК)

Медичний огляд військово-лікарської комісії проводиться, щоб вивчити та оцінити стан здоров'я і фізичного розвитку людини для визначення ступеня придатності до військової служби, навчання за військово-обліковими спеціальностями, вирішення інших питань. За його підсумками виноситься письмовий висновок (постанова). Це зазначено у пункті 1.1 глави 1 розділу ІІ Наказу МОУ № 402 від 14.08.2008.

08:51:58 28.03.2023

Військові зможуть під час воєнного стану піти у відпуску

Наприкінці 2022 року військовослужбовці отримали право на відпустку під час воєнного стану. Це стало можливим у зв’язку з набуттям чинності змін до Закону України «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», а саме до пункту 18 статті 10-1.

13:39:20 24.01.2023